Malta

Malta prijala euro 1.1.2008 spolu s Cyprom a stali sa tak 14. a 15. krajinou eurozóny.  Na Malte euro nahradilo maltskú líru (Lm, lokálne používali aj znak ₤), výmenný kurz bol stanovený na 1 euro = 0.4293 Lm.
Nominál   Popis Pozn.
1 cent  1 cent  Na rube mince je zobrazený oltár z prehistorického chrámu Mnajdra, ktorý bol postavený okolo roku 3600 pred n. l. na miernej vyvýšenine nad morom.  
2 cent  2 cent Na rube mince je zobrazený oltár z prehistorického chrámu Mnajdra, ktorý bol postavený okolo roku 3600 pred n. l. na miernej vyvýšenine nad morom.  
5 cent  5 cent  Na rube mince je zobrazený oltár z prehistorického chrámu Mnajdra, ktorý bol postavený okolo roku 3600 pred n. l. na miernej vyvýšenine nad morom.  
10 cent  10 cent Na rube je zobrazený štátny znak Malty – štít s heraldickou podobou maltskej štátnej vlajky, na ktorom je zvršok veže predstavujúci maltské opevnenia a označujúci mestský štát. Po ľavej strane štítu je olivová a po pravej palmová vetvička – symboly mieru tradične spájané s Maltou. Vetvičky sú pod štítom zviazané páskou, na ktorej je nápis „Repubblika ta’ Malta“ (Maltská republika).  
20 cent  20 cent  Na rube je zobrazený štátny znak Malty – štít s heraldickou podobou maltskej štátnej vlajky, na ktorom je zvršok veže predstavujúci maltské opevnenia a označujúci mestský štát. Po ľavej strane štítu je olivová a po pravej palmová vetvička – symboly mieru tradične spájané s Maltou. Vetvičky sú pod štítom zviazané páskou, na ktorej je nápis „Repubblika ta’ Malta“ (Maltská republika).  
50 cent  50 cent  Na rube je zobrazený štátny znak Malty – štít s heraldickou podobou maltskej štátnej vlajky, na ktorom je zvršok veže predstavujúci maltské opevnenia a označujúci mestský štát. Po ľavej strane štítu je olivová a po pravej palmová vetvička – symboly mieru tradične spájané s Maltou. Vetvičky sú pod štítom zviazané páskou, na ktorej je nápis „Repubblika ta’ Malta“ (Maltská republika)..  
1 euro  1 euro Hlavným motívom rubovej stranyje znak, ktorý používa Rád maltézskych rytierov. Počas vlády rádu na Malte v rokoch 1530 a 1798 sa s týmto ostrovom začal spájať osemcípy kríž, ktorý sa dnes označuje ako maltézsky kríž.  
 2 eurá  2 Eurá Hlavným motívom rubovej strany je znak, ktorý používa Rád maltézskych rytierov. Počas vlády rádu na Malte v rokoch 1530 a 1798 sa s týmto ostrovom začal spájať osemcípy kríž, ktorý sa dnes označuje ako maltézsky kríž.